Süleymanlı Haber olarak son zamanlarda Mahmud Ustaosmanoğlu’nu ekranlarda asrın müceddidi ve büyük bir din alimi olarak tanıtmaya devam eden nakşibendi tarikatının ve mensubun halidiye kolundan olan ismailağa diye nitelendirilen cemaatin İslam dinini nasıl kullandığını ve her fırsatta tarikat adı altında insanlarımızı şirk bataklığına yönlendirdiğini anlatmak boynumuza borç oldu.

Süleymanlı Haber’in kıymetli okuyucuları bu zamana kadar yazdıklarımız ve yaptığımız icraatları dile getiren fazla bir insan olmadığını ve gerçekleri kafirler gibi bir çok insanın üzerini örttüğünü söylemeden geçmeyeceğiz.

Bizim insanların sempatisini kazanalım aman bu konuyu dile getirmeyelim veya bize düşman olurlar gerçekleri söylemeyelim tarzında bir hal almamız söz konusu olamaz ve hiçbir müslümanın da olmamalıdır.

Bugün İslam dinini kendi tekelinde zanneden ve sadece kendilerinin müslüman , kendileri gibi yaşamayanların ise eleştiri yağmuruna tutulduğu ve hatta kafirlikle ilan edildiği maağlum tarikatların iç yapılarını , KURAN VE SÜNNET’E UYMAYAN hallerini insanlarımıza anlatmamız gerektiğinin farkındayız.

Malum tarikatlara mensup olanlara bir düşmanlığımız asla söz konusu değildir. O kişilerde bu söylediklerimizi araştırırlarsa ŞİRK bataklığına saplanmış inançlarının Kuran ve sünnet cerçevesinden ne kadar uzak olduklarını görebilirler.

Özellikle tarikat – tasavvuf adı altında İslam dinine zarar veren bu yapılar verdikleri zararı ise islam dini olarak nitelemeleri Kuran ve Sünnetten ne kadar uzak olduklarını bilmemeleri daha da elzemdir.

Yine olurda bu yazılarımızı,videolarımızı okuyan ve dinleyen kardeşlerimiz detaylı bir şekilde  araştırmalar yaparlarsa İslam dininden , Kuran ve Sünnetten uzak olan bu insanların hatalarını görebilirler.

İlerleyen süreçlerde okuyucularımızın için ŞİRK bataklığına düşmemeleri adına bu konulardaki reddiyelerimizi yazacağız.

Binlerce talebe yetiştirdi diye niteleme yapılan bu zaat hakkında bizler bu zaatın bir alim olduğunu kabul etmemekle birlikte umuyoruz ki söylemlerinden dolayı Rabbimize tövbe etmiştir ve bu yapının içinden bir kişi çıkıp en azından yapılan eylem ve söylemlerin TEVHİD inancına İslam akidesine uygun olmadığını belirtir.

Son olarak yaklaşık 15 yıldır Mahmud Ustaosmanoglu hasta ve bilinci tam olarak yerinde değildi. O’nun adına yazılan ve basılan bazı eserlerdeki sözlerin sonradan ekleme ve uydurma olabileceğini de kıymetli okuyucularımıza bildirmek isteriz. Belki kendisi sözleri ve eylemlerinden dolayı tövbe etmiştir bu da birileri tarafından gizlenmiş olabilir, en güzelini Rabbimiz bilir.

اَلَا لِلّٰهِ الدّ۪ينُ الْخَالِصُۜ وَالَّذ۪ينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِه۪ٓ اَوْلِيَٓاءَۢ مَا نَعْبُدُهُمْ اِلَّا لِيُقَرِّبُونَٓا اِلَى اللّٰهِ زُلْفٰىۜ اِنَّ اللّٰهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ ف۪ي مَا هُمْ ف۪يهِ يَخْتَلِفُونَۜ اِنَّ اللّٰهَ لَا يَهْد۪ي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ

İyi bil ki, halis din ancak Allah’ındır. O’ndan başka birtakım dostlar tutanlar da şöyle demektedirler: “Biz onlara sadece bizi Allah’a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz.” Şüphe yok ki Allah, onların aralarında ihtilaf edip durdukları şeyde hükmünü verecektir. Herhalde yalancı ve nankör olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz.(Zümer 3)

Mahmud Ustaosmanoğlu asrın Müceddidimidir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir